Wyślij wiadomość
Aktualności
Do domu > Aktualności > Informacje o firmie Niezbędna wiedza w branży poligraficznej: codzienna konserwacja głowicy drukującej 2
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86--18102687478
Skontaktuj się teraz

Niezbędna wiedza w branży poligraficznej: codzienna konserwacja głowicy drukującej 2

2022-07-01

Najnowsze wiadomości o Niezbędna wiedza w branży poligraficznej: codzienna konserwacja głowicy drukującej 2

wpoprzedni artykuł, rozmawialiśmy o znaczeniu codziennego czyszczenia i pewnej teoretycznej wiedzy na temat drukarek.Wiele drukarek dostępnych na rynku posiada funkcję MASKA.W wielu przypadkach Ze względu na funkcję maskiW wielu przypadkach dysze są zablokowane i nie można ich poznać na czas.Dlatego przed każdym wydrukiem musimy skorzystać z funkcji testowej drukarki, aby sprawdzić, czy każda dysza jest w dobrym stanie.Następnie w tym artykule podzielę sięjak ocenić stanzpasek testowyi trochę regularnychsposób czyszczenia dyszy.

 

Przedstawię dwie typowe sytuacje do osądzeniametody wykrywania kolorowych kwadratówwspomniane w poprzednim artykule.

najnowsze wiadomości o firmie Niezbędna wiedza w branży poligraficznej: codzienna konserwacja głowicy drukującej 2  0
Jednym z nich jest prosty przypadek, gdy na wszystkich paskach testowych pojawia się jakiś brak nadruku na innym miejscu jak na foto1, co oznacza, że ​​po funkcji czyszczenia w dyszy pozostają jeszcze krople atramentu.Konkretnym rozwiązaniem jest wielokrotne użycie funkcji czyszczenia dyszy, aż do wydrukowania całego paska testowego.

najnowsze wiadomości o firmie Niezbędna wiedza w branży poligraficznej: codzienna konserwacja głowicy drukującej 2  1

Drugi prosty przypadek,gdy na wszystkich paskach testowych pojawia się jakiś brak nadruku w tym samym miejscu, po wielokrotnym użyciu funkcji czyszczenia. W tym momencie oznacza to, że dysza została całkowicie zablokowana.Rozwiązanie jest następujące: nalej płyn na poduszkę z tuszem, zresetuj pozycję głowicy drukującej, wyłącz maszynę i zanurz ją na 15-20 minut, a następnie uruchom ponownie maszynę, użyj funkcji picia, aby wchłonąć tusz 5-6 razy, i automatycznie wyczyść go 2-3 razy, a następnie sprawdź, czy blokada jest eliminowana.


Ktoś z silnymi umiejętnościami praktycznymi może wybrać następujący sposób:

Przygotuj dwie strzykawki i czystą plastikową rurkę, czystą wodę i zwykły płyn.

1. Po pierwsze,użyj strzykawki, aby wstrzyknąć czystą wodę do głowicy drukującej.Nie używaj zbyt dużej siły.Powoli wstrzyknij głowicę drukującą, aby wypłukać atrament z głowicy drukującej, a następnie użyj innej strzykawki, aby na siłę wydobyć zużyty atrament

 

2. Po kilku razachAby upewnić się, że czysta woda wypływająca z otworów dyszy jest bezbarwna, powoli wstrzyknij płyn do dyszy, upuść płyn na włókninę i umieść na niej głowicę drukującą.Po 10 minutach za pomocą strzykawki na zużyty tusz odssać zanieczyszczenia z głowicy drukującej, następnie strzykawką z czystą wodą powoli wstrzyknąć i popchnąć ją, a następnie strzykawką na zużyty tusz odessać zanieczyszczenia z głowicy drukującej ponownie powtórz kilka razy, aż na głowicy drukującej nie pojawią się zanieczyszczenia, czysta woda kapiąca z dyszy będzie czysta.

 

3. Na koniec użyjstrzykawką z czystą wodą z niewielką siłą, aby sprawdzić, czy mgła wodna jest kompletna, a strumień jest gładki.

Środki ostrożności: Unikaj przedostawania się wody do interfejsu między dyszą a kablem, a woda nie może dostać się do interfejsu dyszy.Podczas ponownego podłączania dyszy do urządzenia należy zwrócić uwagę na kolejność kabli dyszy, aby nie spowodować uszkodzenia głowicy drukującej.Cały proces nie powinien trwać zbyt długo,

aby atrament pozostający w dyszy nie wysychał i nie blokował się ponownie.

 

Wybór atramentu

Oprócz codziennej konserwacji głowicy drukującej, wybór odpowiedniego atramentu do głowicy drukującej jest również ważnym krokiem, aby zapobiec zapychaniu się głowicy drukującej.Aby szybko zestalić się na folii, atrament DTF jest znacznie mniej płynny niż zwykły atrament.Jeśli atrament nie zostanie odpowiednio dobrany, łatwo jest spowodować zablokowanie dyszy, a dyszę można wymienić w ciągu 3 miesięcy. Większość sprzedawców wybiera dostawców atramentów ze względu na cenę, a nie AIIREY, ma warunki do przetestowania czy atrament jest zgodny z drukarką..

W kolejnym artykule podpowiemy, jak wybrać odpowiedni atrament.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Maszyna do wytrząsania proszku DTF Dostawca. Prawa autorskie © 2022-2024 dtffilmprinter.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.