Wyślij wiadomość
Aktualności
Do domu > Aktualności > Informacje o firmie Niezbędna wiedza w branży poligraficznej: codzienna konserwacja głowicy drukującej
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86--18102687478
Skontaktuj się teraz

Niezbędna wiedza w branży poligraficznej: codzienna konserwacja głowicy drukującej

2022-06-17

Najnowsze wiadomości o Niezbędna wiedza w branży poligraficznej: codzienna konserwacja głowicy drukującej

W branży poligraficznej konserwacja dyszy jest podstawowym zadaniem, które nie powinno:'Nie należy go ignorować przed lub po wydrukowaniu.Jestem inżynierem testowym firmy produkcyjnej DTF PRINTER.Posiadam bogate doświadczenie testowe w druku DTF.Napisałem ten artykuł, aby podzielić się większą wiedzą o drukarkach i pomóc większej liczbie osób w płynnym rozwoju w branży poligraficznej.

 

●Najważniejszym krokiem jest nawyk codziennego użytkowania:

 

Przetestuj głowicę drukującą przed każdym wydrukiem, jeśli wzór testowy nie jest kompletny, musimy wyczyścić głowicę drukującą i ponownie testować, aż wzór testowy będzie tak kompletny, jak to możliwe.

Aby było jasne dla wszystkich, wiedząc, czy taki test jest konieczny.Wynajmować's zaczynają się od struktury dyszy.

 

Dlaczego paski testowe muszą być za każdym razem drukowane w całości:

 

Atrament używany przezDrukarka DTFjest znany jako mniej płynny, ponieważ musi być stabilny po wydrukowaniu.Wyobraź sobie, że zatkane dysze są przez Ciebie ignorowane, gdy brakuje wzorca testowego.Następnie po 1 godzinie drukowania, co oznacza, że ​​zatkane dysze są wystawione na działanie powietrza nawet przez godzinę.Może to spowodować, że te dysze zostaną całkowicie nieodwracalnie zatkane.Z biegiem czasu doprowadzi to do dużego zablokowania dyszy, a w końcu będziesz mógł wydać tylko pieniądze na wymianę głowicy drukującej.Aby uniknąć takiej sytuacji, przed każdym wydrukiem należy wyczyścić dysze i za każdym razem wydrukować możliwie najpełniejszy wzór testowy.

 

Jak skutecznie testować

 

Metoda wykrywania linii prostej

Aby zrozumieć stan dyszy, musimy skorzystać z fabrycznego oprogramowania testującego. Obecnie metody testowania drukarek dostępnych na rynku dzielą się głównie na dwa typy. Pierwszym z nich jest metoda wykrywania linii prostej. głowica drukująca z 3200 dyszami musi wydrukować osobno 3200 linii, a następnie ocenić, czy odpowiednia dysza jest zablokowana przez to, czy wydrukowane linie są kompletne.Ale moim zdaniem nie jest to skuteczny sposób na wykrycie czy 3200 linii jest kompletnych. Ponieważ muszę tylko wiedzieć czy dysza jest w dobrym stanie i wyczyszczona, potrzebuję wyników na pierwszy rzut oka, więc sytuacja z liniowym paskiem testowym bardzo utrudnia mi ocenę.

 

kolorkwadratmetoda wykrywania

Inną metodą testową jest metoda wykrywania bloków kolorówz60 CM drukarka DTF AIIREY, wykryj, czy otwory dysz są zatkane, obserwując, czy wydrukowane kolorowe bloki są kompletne.Chociaż nie można stwierdzić, która dysza jest zablokowana, tak jak w przypadku wykrywania linii prostej, blok może łatwo zobaczyć, czy dysza jest zablokowana.W przypadku dysz nienaprawialnych wiedza o tym, który otwór jest zatkany, nie ma większego sensu.A liniowy pasek testowy jest bardzo trudny do wyraźnego zobaczenia, ważne jest, abyśmy od razu wiedzieli, czy otwór dyszy jest zablokowany.W tym samym czasie AIIREY'Drukarka DTF 60 CM jest wyposażona w świetlówki LED, które ułatwiają operatorom znalezienie drobnych defektów wzoru podczas drukowania.Wielu producentów nie wyposaży się w świetlówki LED, jeśli nie są pewni swojej własnej technologii drukowania.To, czy istnieje świetlówka LED, może być wykorzystana jako warunek odniesienia dla ludzi do zakupu nowej drukarki DTF.

 

Powyższe jest krótkim wprowadzeniem do konieczności czyszczenia dysz i wydrukowania pełnego wzoru testowego.Szczegółowo przedstawię sposób czyszczenia dysz w moim następnym artykule.Proszę śledzić mnie i komentować więcej i dyskutować ze sobą na temat DTF.problem techniczny.

Następnie przedstawię, jak sprawić, by dysza nadal działała, jeśli dysza została nieodwracalnie zablokowana.

 

●Struktura dyszy

 

Weźmy jako przykład drukarkę EPSON I3200, powszechnie używaną przez drukarkę DTF naszej firmy AIIREY 60CM.Ta głowica drukująca ma 3200 dysz, w sumie 4 rzędy, a każdy rząd ma 800 dysz na bardzo małej głowicy drukującej.To bardzo precyzyjny komponent.Jakakolwiek niewłaściwa konserwacja głowicy drukującej spowoduje zatkanie kurzu lub zatkanie w wyniku krzepnięcia atramentu.

 

●Zasada programu MASKA

 

Zablokowanie dyszy jest nieodwracalne i trudne do całkowitego uniknięcia w celu wydłużenia czasu użytkowania przez klienta podokolicznośćzablokowanie otworu dyszy.Wszystkie drukarki dostępne obecnie na rynku zostaną dodane przez większość producentów w programie MASK (wtapianie).Zasadę MASK można w prosty sposób wyjaśnić, że gdy jedna dysza jest zablokowana, program MASK automatycznie dostosuje inne dysze w celu zastąpienia atramentu zgodnie z kolejnością dysz, aby uniknąć utraty pikseli na obrazie.Czy przy programie MASK może to oznaczać, że dysza nie musi być często czyszczona?Odpowiedź jest negatywna.Ponieważ oznacza to, że im więcej dysz zostanie zablokowanych, druga dysza będzie musiała pracować więcej, a wydajność drukowania będzie spadać, aż prędkość drukowania zacznie być nie do zaakceptowania.

 

Wreszcie.W każdym przypadku przed drukowaniem dyszę należy utrzymywać w dobrym stanie, a podczas drukowania należy monitorować, czy stan dyszy jest nieprawidłowy i czy atrament jest w dobrym stanie.Jeśli chodzi o monitorowanie podczas drukowania, wielu klientów decyduje się na użycie funkcji latarki w telefonie komórkowym, aby podświetlić wydrukowany wzór pod wydrukowanym wzorem, aby sprawdzić, czy wydrukowany wzór jest w dobrym stanie.Jednak w przypadku naszej drukarki AIIREY na końcu druku znajdują się lampki LED, które bezpośrednio oświetlają wydrukowany wzór, dzięki czemu możemy szybko sprawdzić, czy wydrukowany wzór jest kompletny.Jest to również funkcja, której wielu producentów drukarek niechętnie dodaje, ponieważ może to, czy jest problem z drukarką, można znaleźć natychmiast, ale AIIREY przywiązuje dużą wagę do doświadczenia klienta i jest bardzo pewny jakości maszyny, więc dodaj tę funkcję, aby klienci mogli znaleźć problemy na czas i przedłużyć żywotność dyszy.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Maszyna do wytrząsania proszku DTF Dostawca. Prawa autorskie © 2022-2024 dtffilmprinter.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.